Sokol >> Děti >> Činnost pro děti v šk.r. 2007/2008
Děti

Činnost pro děti v šk.r. 2007/2008


Cvičení dětí

Loňský školní i cvičební rok jsme zakončili tajným výletem do střediska ekologické výchovy v Liberci, kde děti poznávaly krásy přírody. Díky pochopení instruktorky Evy a jejího nadřízeného jsme mohli navštívit i zoo – zdarma. Děti měly úžasný zážitek a poznaly mnoho nového.

Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení


Od září jsme zahájili cvičení s novými a stávajícími dětmi. V současné době cvičení navštěvuje 15 dětí, z toho jeden cvičenec s oční vadou – 95procentní slepotou. Děti ho mezi sebe přijali bezvadně. Je velice šikovný a do všeho se vrhá po hlavě. Od října jsme rozjeli nové cvičení, dětí předškolního věku. Zatím chodí pravidelně 6 dětí, ale již se začínají ptát i maminky dětí od Turnova.

Na konci listopadu nás navštívila na cvičení Barbora. Dětem přinesla něco na zub, ale i bramboru a uhlí. Děti předvedly, co umějí.

Školní děti Předškolní děti


V neděli 11.1.2009 jsme uspořádali lyžařské běžecké závody. Při docela hojném počtu lyžařů a lyžařek byla výborná atmosféra a nálada. Počasí nám naštěstí přálo, a tak se postupně na trať vypravilo celkem 6 kategorií. Nejprve se na trať postavili nejmladší účastníci(věkem patřící do mateřské školy a mladší): Majka Bartoníčková, Kubík Dolánský, Šimon Rozum, Anička a Honzík Víškovi, kteří za mocného povzbuzování rodičů, prarodičů, tetiček, strýčků a přihlížejících, s úsměvem dorazili do cíle. Všichni dostali sladkou odměnu a diplom. Nechybělo ani stupně vítězů.

Poté se na trať postavila první školní kategorie ( 1.-2.třída, holky i kluci), ve které byli Verča Víšková, Šárka Rozumová a Jiřik Bartoníček. I oni zvládli svou trať naprosto profesionálně. Byli odměněny na stupních vítězů též sladkostí, diplomem a pexesem. Další kategorie byly spojené(4.-7.tř.): Jiřik Šach(6.tř.), Anička Černá(7.tř.), Anička Žáková(4.tř.) a Pája Šachová(6.tř.), ale vyhodnocené zvlášť.

A pak to přišlo! Na start se postavilo 7 žen různého věku a po nich 8 mužů. Většina dospělých tu mělo své ratolesti, kteří je mocně povzbuzovali nejen po trati, ale i při každém projetí do dalšího kola a hlavně při finiši.

Výsledky nebyly rozhodující. Šlo především o zábavu a dobrý pocit po těle i na duši.


zpět na hlavní stránku


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl